Okablowanie strukturalne

Sieć komputerowa instalacja, budowa okablowanie strukturalne

Sieć komputerowa zwana też jako siec teleinformatyczna to okablowanie strukturalne (sieć strukturalna) jest obecnie jedną z najważniejszych instalacji nowoczesnego budynku.

Pozwala rozplanować w przejrzysty sposób sieci transmisji danych, głosu i obrazu przy wykorzystaniu tej samej platformy.

Zalet wdrożenia systemu okablowania strukturalnego (sieci strukturalnej) jest przede wszystkim uniwersalność, łatwość dostosowania do zmieniających się potrzeb użytkownika i funkcji pomieszczeń.

Dzięki okablowaniu strukturalnemu, do jednego gniazdka możemy podłączyć telefon analogowy, a po prostym przełączeniu kabli krosujących w szafie teleinformatycznej, gniazdo to będzie nam służyć za gniazdo sieci komputerowej ( z możliwością podłączenia telefonów IP , kamer IP, wideodomofonów IP ) lub telefonu systemowego.

Uniwersalność sieci strukturalnej daje możliwość rozprowadzenia kabli w budynku bez wcześniejszej znajomości urządzeń które będą z okablowania korzystać co wpływa na skrócenie czasu wdrożenia systemu telekomunikacyjnego.

Firma nasza oferuje kompleksową realizację instalacji okablowania strukturalnego (sieci komputerowej – teleinformatycznej) w oparciu o systemy i standardy firmy MOLEX Premise Networks jak i pozostałych kluczowych dostawców działających na naszym rynku elementów sieci komputerowych.

Dostarczamy szafy sieciowe stojące i wiszące , szafy serwerowe, kompletne wyposażenie jak panele krosujące, półki wysuwane na klawiaturę, monitor, panele chłodzące z wentylatorami, akcesoria organizujące przebiegi w punkcie dystrybucyjnym itp.

Wykonujemy kompleksowe instalacje okablowanie dla :

  • strukturalnych sieci komputerowych
  • systemów telewizji dozorowej (CCTV)
  • systemów alarmowych przeciwwłamaniowych (SSWiN)
  • systemów kontroli dostępu (KD)
  • systemów rejestracji czasu pracy (RCP)
Dostarczamy i instalujemy również wszystkie urządzenia aktywne sieci komputerowych takie jak switche ( przełączniki ) routery, firewall-e czy urządzenia typu UTM.
Kompleksowe rozwiązania pod względem bezpieczeństwa sieci komputerowej firewalle, urządzenia UTM , kontrola dostępu do sieci itp.