Backup Danych z Symantec

Rodzina produktów firmy Symantec.
Backup Exec 2010
Symantec System Recovery
Backup Exec Desktop and Laptop
Netbackup

Znane i popularne oprogramowanie do backupu i odtwarzania danych
Oferujące zaawansowane możliwości

Chroń więcej, Przechowuj mniej, Zapisuj więcej.

Deduplikacja, Archiwizacja, Wirtualizacja

 

Symantec Backup Exec jest aplikacją do tworzenia kopii zapasowych oraz odzyskiwania danych z serwerów i stacji roboczych. Rozwiązanie pozwala na prostą protekcję dużej ilości danych, tym samym obniża koszty pamięci masowej i zwiększa wydajność backup’u dzięki wbudowanemu modułowi deduplikacji i archiwizacji danych.
Dzięki programom Symantec Backup Exec i Symantec Backup Exec System Recovery infrastruktura informatyczna firmy może uzyskać ochronę, na którą zasługuje:
Przywracanie danych, w tym pojedynczych wiadomości e-mail i dokumentów programu SharePoint, w ciągu kilku sekund dzięki udoskonalonej, zgłoszonej do opatentowania technologii odtwarzania danych na dowolnym poziomie szczegółowości.
Symantec System Recovery umożliwia całkowite odtwarzanie systemu w ciągu minut, nawet w przypadku użycia odmiennej platformy sprzętowej lub środowiska wirtualnego.
Backup Exec umożliwia również szybszy backup i odzyskiwanie środowisk Microsoft Exchange, SQL Server, Active Directory i SharePoint, a także wspomaganie środowisk opartych na systemach firm innych niż Microsoft.

Dzięki technologii odzyskiwania najważniejszych aplikacji firmy Microsoft oraz wirtualnych środowisk VMware i Microsoft Hyper-V pozwala zredukować do minimum przestoje w działalności firmy. Centralna konsola zarządzająca umożliwia tworzenie kopii zapasowych w środowiskach rozproszonych i zdalnych oddziałach, dzięki temu w miarę rozwoju przedsiębiorstwa bądź instytucji można w bardzo wygodny sposób administrować bezpieczeństwem danych na serwerach oraz stacjach roboczych w jednym miejscu. Program umożliwia również zarządzanie systemami Windows w zestawieniu z innymi platformami takimi jak Linux, UNIX, MAC oraz NetWare, a także zapewnia backup systemów Linux w sieciach SAN. Symantec Backup Exec to oszczędność czasu i kosztów.

Główne zalety:
– dzięki wbudowanym technologiom deduplikacji i archiwizacji danych umożliwia minimalizację kosztów pamięci masowej oraz optymalizację obciążenia sieci,
– innowacyjne rozwiązanie pozwala przywracać informacje na dowolnym stopniu szczegółowości dla oprogramowania SQL i Exchange oraz usługi Active Directory,
– posiada certyfikat Microsoft jako aplikacja do tworzenia backup’u w najnowszych środowiskach, m.in. w systemach Windows 2008 R2, Windows 7, a także programie Exchange 2010,
– kompleksowa funkcjonalność przechowywania informacji na taśmach, dyskach twardych dla najnowszych systemów, serwerów fizycznych i wirtualnych (VMware oraz Microsoft Hyper-V),
– mniejsze wymagania odnośnie wielkości zasobów sprzętowych;
– dzięki technologii odtwarzania danych na dowolnym poziomie szczegółowości, skrócony został czas odzyskiwania danych;
– większa wydajność urządzeń obsługiwanych przez protokół NDMP,
– ochrona serwerów opartych na innych systemach niż Windows,
– centralna konsola zarządzająca ułatwia aktualizację infrastruktury oprogramowania Backup Exec z jednego miejsca.

Symantec System Recovery Server Edition to kompletne rozwiązanie do odzyskiwania systemów w serwerach, stacjach roboczych i komputerach przenośnych z systemem Microsoft Windows i Linux. Umożliwia usunięcie skutków uszkodzenia lub awarii systemu w ciągu kilku minut, a nie godzin lub dni – nawet w przypadku użycia innej platformy sprzętowej, środowiska wirtualnego lub w zdalnych, nienadzorowanych lokalizacjach.
Nowości wprowadzone w Symantec System Recovery Server Edition 2011 to między innymi:
wsparcie dla najnowszych systemów operacyjnych Microsoft Windows, Linux, VMware, Microsoft Hyper-V i Citrix XenServer oraz aplikacji w tym:
– SharePoint 2010Symantec System Recovery Server Edition 2011
– Exchange 2010 SP1
– SQL 2008 R2
– VMware vSphere 4.1
– VMware ESX 3.5 poprawka 5
– Citrix XenServer 5.6
– SUSE Linux Enterprise Server 10 SP3, 11 i 11 SP1
– Red Hat Linux 5.4, 5.5 i 6.0
możliwość odtwarzania serwera SharePoint 2010 z dokładnością do pojedynczych dokumentów z pojedynczego punku przywracania (Granular Recovery)
wysoka skalowalność zarządzania – możliwość centralnego zarządzania z jednego serwera (instalacja również na serwerze Windows 2008 R2 64 bit) do 2500 klientów SSR
zwiększona elastyczność tworzenia własnego dysku odzyskiwania systemu (SRD) w oparciu obrazy w formacie ISO
możliwość stworzenia bootowalnego SRD z wykorzystaniem urządzenia USB. Utworzenie SRD wraz z pełnym backupem zmniejsza czas niezbędny do odzyskania systemu po awarii.

Netbackup jest pojedynczą, zunifikowaną platformą do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych przeznaczonych dla dużych firm. Najnowsza wersja rozwiązania upraszcza zarządzanie danymi oraz ogranicza wykorzystanie pamięci masowej i ruchu sieciowego, a dzięki usprawnionej funkcji replikacji, proces usuwania skutków awarii wymaga mniej czasu. Zastosowanie deduplikacji, która odbywa się na wielu poziomach – na kliencie, media serwerze i urządzeniach do dedupulikacji firm trzecich – pozwala na ograniczenie kosztów. NetBackup zapewnia kompletną ochronę maszyn wirtualnych, przyspieszając tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych w środowiskach wirtualnych.

Deduplikacja realizowana na każdym poziomie wpisuje się w strategię firmy Symantec. Zastosowanie tej technologii w praktyce prowadzi do ograniczenia wykorzystania pamięci masowej w środowiskach fizycznych i wirtualnych. Integrując deduplikację bliżej źródła danych na kliencie, NetBackup zwiększa szybkość oraz efektywność tworzenia backupu w zdalnych oddziałach, centrach danych i środowiskach wirtualnych oraz ogranicza ruch sieciowy nawet o 90 procent.

Poza deduplikacją na poziomie klienta i media serwerze, NetBackup pomaga lepiej wykorzystać urządzenia firm trzecich uczestniczących w programie Symantec OpenStorage Technology (OST). Według raportu 2010 State Of The Data Center 62 procent ankietowanych powiedziało, że deduplikacja powinna być zarówno wbudowana w oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, jak i zaimplementowana w urządzeniach deduplikacyjnych. Integracja z NetBackup poprzez OST pozwala organizacjom wykorzystać sprzęt deduplikacyjny szerokiej gamy partnerów, takich jak Quantum, ExaGrid Systems, FalconStor i inni.
Prosta i kompletna ochrona maszyn wirtualnych
W miarę upowszechniania się technologii wirtualizacyjnej, tworzenie kopii zapasowych staje się coraz bardziej złożone. NetBackup upraszcza ochronę serwerów wirtualnych poprzez standaryzację tworzenia kopii danych dla: Hyper-V i VMware. Tym samym zwiększa szybkość kopiowania środowisk wirtualnych zarówno poprzez deduplikację, jak i technologie blokowych kopii przyrostowych, jednocześnie oferując funkcje przywracania pojedynczych plików.
Skuteczniejsze usuwanie skutków awarii dzięki zintegrowanej replikacji
Technologia replikacji zintegrowana z platformą NetBackup pozwala firmom kopiować nawet o 95 procent mniej danych między różnymi lokalizacjami. Zapewnia to szybkie i łatwe przywracanie aplikacji oraz danych w dowolnym miejscu i o każdej porze, a ponadto ogranicza koszty i uelastycznia zarządzanie w porównaniu z darmowymi rozwiązaniami do usuwania skutków awarii. NetBackup dodaje również replikację katalogu (w postaci wewnętrznej bazy danych systemu backupowego) jako standardową funkcję dostępną z głównej konsoli, co jeszcze bardziej upraszcza i przyspiesza operacje disaster recovery.

Aby pomóc klientom w centralnym zarządzaniu środowiskiem ochrony danych i zapewnić pojedynczy widok wszystkich operacji, w NetBackup 7 wprowadzono wbudowaną konsolę raportowo-administracyjną o nazwie OpsCen. Nowa konsola standaryzuje monitorowanie i raportowanie operacji na danych w produktach firmy Symantec: NetBackup, NetBackup PureDisk, Backup Exec i Enterprise Vault. Firmy mogą również wykorzystać zaawansowane funkcje analityczne i przygotowywać raporty o produktach firm trzecich za pomocą modułu OpsCenter Analytics. Taka kombinacja pozwala ograniczyć zagrożenia związane z usuwaniem skutków awarii w różnych lokalizacjach oraz ustandaryzować przeglądanie informacji dotyczących zarówno kopii zapasowych, jak i zarchiwizowanych danych.