Dane – backup, archiwizacja

Oferujemy kompleksową usługę wdrożenia systemu backupu danych i archiwizacji danych, zgodnie z potrzebami naszych klientów, polegającą na doborze odpowiedniego sprzętu i oprogramowania wraz z opracowaniem procedury wykonywania back-upu, archiwizacji danych.

Doskonale zdając sobie sprawę jak cenne mogą być dane, posiadamy w swojej ofercie rozwiązania mające na celu zagwarantowanie jak najwyższego poziomu ich bezpieczeństwa. Poniżej prezentujemy wybrane rozwiązania do backupu danych. Mając na uwadze potrzeby i wymagania klientów w naszej ofercie znajdują się rozwiązania firm profesjonalnych jak Symantec po darmowe oprogramowanie Bacula jak i rozwiązania przechowywania danych w chmurze czyli backup online.

Nasi konsultanci z przyjemnością przedstawią ofertę i pomogą dopasować odpowiednie oprogramowanie do Państwa potrzeb.

Symantec Backup

Profesjonalne oprogramowanie jednej z największych firm do backupu i archiwizacji danych.

czytaj dalej

Backup danych online, backup w chmurze

Backup danych w chmurze, przechowuj dane poza firmą w profesjonalnym Data Center.

czytaj dalej

Bacula Open Source backup

Profesjonalne otwarte oprogramowanie do backupu i archiwizacji danych.

czytaj dalej

Back-up (kopia zapasowa) danych polega na tworzeniu zapasowych kopii danych na wypadek awarii. Sporządzana jest zazwyczaj na zewnętrznych nośnikach pamięci masowej (taśmy magnetyczne, CD itp.) lub na zapasowych dyskach twardych (macierzach dyskowych).

Archiwizacja danych jest często mylnie utożsamiana z wykonywaniem backupu (kopia zapasowa). Ich przeznaczenie jest jednak zupełnie inne.
Kopia zapasowa jest wykorzystywana w celu przywrócenia informacji utraconych w wyniku awarii lub błędu.

Archiwizacja danych służy ochronie starszych informacji i nie jest wykorzystywana w codziennych operacjach, charakteryzuje ją dostęp okazjonalny.